Aktuality
Doporučujeme - 6.
Abychom vám usnadnili výběr vánočních dárků, ptáme se vydavatelů, knihkupců, recenzentů a jiných profíků, které z titulů, které jsme vydali v roce 2010, by doporučili, které jsou jejich nejoblíbenější.
RADEK KOMIKSÁK (z Komiksového krámu v Brně)
Největší radost letos - TAJNÉ VÁLKY . Čekal jsem na to 20 let a i když nemám moc rád OMIBUSY a jiné MAXIbooky (preferuji spíš klasická sešitová vydání, max. paperbacky do 6 sešitů),tato kniha je tak SEXY udělaná včetně obálky od Rosse, že nemůžu napsat nic jiné než - radost až na kost. Navíc mám rád OLDschool komiksy a ČB mi to moc nevoní, JEN TAK DÁL :-)
Pláštěnkář se ve mně nezapře a tak na druhou příčku mého RADOSTImetru musím dosadit 1.knihu ULTIMATES 2 . Tam není co dodat - vše podstatné už bylo řečeno :-)
Amazing Spider-man vol.5
Mám rád Straczynského, mám rád superhrdiny a Spider-man do této škatule zapadá. Ostatně na našem trhu v této oblasti stejně moc na výběr není a tak mi nezbývá mít rád i tuto sprofanovanou pavoučí postavu (jsem hlavně DCčkář). Notný podíl radosti na třetí má i fakt , že jsem se pátého booku dočkal bezmála po tříletém čekání.
Crew vás zve na přednášky!
Tentorkát se (aspoň zatím) netýkají nás, ale v nové pobočce Městské knihovny v Praze v Ruské ulici - Dům čtení - se připravuje cyklus přednášek o komiksu a setkání s komikovými tvůrci
19. ledna 17.30
Sebastian CHUM – Úvod do teorie komiksu
Karel JERIE – Přední český grafik, ilustrátor a malíř, jehož tvorba je s komiksem velmi úzce spjata, autor komiksů H.R.M.G.D.N., Šifra mistra Hanky, Oidipus Rex a dalších.
www.kareljerie.cz
16. únor 17.30
Tomáš PROKŮPEK – Dějiny československého komiksu 1
Jiří GRUS – Vynikající malíř a kreslíř komiksů bývá nazýván nejvýraznější postavou současného českého komiksu, čemuž nasvědčují i ceny, které obdržel (comiCZaward 2001: nejlepší český kreslíř; comiCZaward 2002: Dráp českého comicsu za nejlepší kresbu) Známý je jeho autorský komiks Voleman, spolupracuje s časopisy AARGH! nebo Crew.
jirigrus.blogspot.com
16. března 17.30
Tomáš PROKŮPEK – Dějiny československého komiksu 2
Adolf LACHMAN – Autor, který sám sebe s komiksem ne zcela spojuje, ačkoliv jeho tvorba typické komikové rysy má a v komiksové komunitě je velmi oblíbena. Český komiks obohatil mnoha nepřehlédnutelnými díly, mimo jiné fiktivním 666. dílem Čtyřlístku – Saigon Tribute, za který dostal ocenění comiCZaward 2003: Dráp českého comicsu za nejlepší kresbu.
www.adolflachman.cz
20. dubna 17.30
Pavel KOŘÍNEK – Současný alternativní komiks
HZA BAŽANT – Velmi svébytný a výrazný autor a člen HURACOLLECTIVE. Svůj temný styl s nádechem postapokalypsy předvedl mimo jiné v komisech Pérák nebo Pán Času, za kterého byl v roce 2005 oceněn.
www.hura.cz
Doporučujeme - 5.
Abychom vám usnadnili výběr vánočních dárků, ptáme se vydavatelů, knihkupců, recenzentů a jiných profíků, které z titulů, které jsme vydali v roce 2010, by doporučili, které jsou jejich nejoblíbenější.
MAREK „KERAM“ BARÁNYI (komiksový překladatel a fanda):
Živí mrtví 2: Míle a míle
Výborné pokračování série, kterou se u nás představil Robert Kirkman. Tonyho Moorea a jeho uhlazenou kresbu nahradil Charlie Adlard, který se každým číslem lepší, i když to zatím není tolik vidět. Přeživší pod vedením Ricka vyrážejí na cestu, aby našli svůj druhý domov, a přitom se setkávají s dalšími lidmi, kterým se podařilo přežít, a zjišťují, že ani na tom zdánlivě nejbezpečnějším místě nejsou v bezpečí před všudypřítomnou smrtí. Jestli se vám líbila první série seriálu natočeného podle tohoto komiksu a chcete vědět, co můžete očekávat v druhé sérii, toto je komiks pro vás.
Usagi Yojimbo 13: Šedé stíny
Po epickém příběhu Ostří trav, který byl místy až příliš epický, jsme se dočkali dalšího booku, ve kterém se Sakai vrátil ke kratším příběhům. A po tolika epičnosti to je jenom dobře. Mangu vůbec nemusím a jiné manga tituly, které jsou u nás vydávané, mě nezajímají, ale Usagi Yojimbo je jedna ze sérií, které si získaly moji pozornost, a vždy mě potěší vydání nového dílu.
Soudce Dredd: Prokletá země
Můžete si říkat, co chcete, že je kresba staromódní a příběhy infantilní, ale takové prostě byly začátky Soudce Dredda. Taková byla doba a můžeme být jenom rádi, že se Crew rozhodla vydat tuto bichli. Je to klasika, podobně jako například Comicsové Legendy. Nemusí sednout každému, ale já osobně jsem za tento titul velmi rád a doufám, se že jednoho dne dočkáme vydání prvních příběhů jiné klasické postavy vydavatelství 2000AD, například Rogue Troopera.
DOPORUČUJEME - 4.
Abychom vám usnadnili výběr vánočních dárků, ptáme se vydavatelů, knihkupců, recenzentů a jiných profíků, které z titulů, které jsme vydali v roce 2010, by doporučili, které jsou jejich nejoblíbenější.
FILIP GOTFRID (Knihkupectví Seqoy):
Soudce Dredd: Prokletá země
Nejenže tenhle komiks vypadá v černobílé verzi stejně dobře (ne-li lépe) jako v barvě, ale navíc je postkatastrofický a hlavně: Dredd je ochoten zavřít vás za sebemenší prohřešek a za ten větší odsoudit k smrti, což je podle mě přesně to, co (nejen) téhle zemi v současnosti chybí.
Kick-Ass: Nářez
Nemyslím si, že Nářezem Millar překonal Mrtvý nebo živý, ale je to zábavné, je to krvavé a bylo to i slušně zfilmované (rozhodně lépe než Wanted), takže jsem si to přečetl opravdu s chutí. Hlavní hrdina sice kope za správňáky, ale zato je mu každou chvíli nakopáno, a tak se ta pozitiva celkem příjemně vyruší.
Dilbert
Kdysi jsem ho nechápal. Pak jsem nastoupil svou okružní cestu po různých firmách a zaměstnanecký poměr od zaměstnaneckého poměru jsem zjišťoval, v čem spočívá jeho vtip i tragika v jednom. Pokud si tedy nyní myslíte, že Dilbert je nevtipný a vůbec ne pro vás, pak počkejte pár let - však oni vás šéfové naučí...
DOPORUČUJEME - 3.
Abychom vám usnadnili výběr vánočních dárků, ptáme se vydavatelů, knihkupců, recenzentů a jiných profíků, které z titulů, které jsme vydali v roce 2010, by doporučili, které jsou jejich nejoblíbenější.
ĽUDOVÍT PLATA (redaktor CRWE)
Usagi Yojimbo 12: Ostří trav – rozmáchlé epické vyprávění s rozsahem plnohodnotného grafického románu, ve kterém Stan Sakai poprvé naplno využívá historicko-mytologický kontext a potenciál své série. Je to zábavné, akční a čtenář se navíc poučí – Komenský by plakal pohnutím...
Kůstek: Útěk z Kůstkova – dle mého názoru se u nás této sérii zatím nedostalo ani zdaleka takového přijetí a pozornosti, jakých by si zasloužila. Možná je to způsobené tím, že je trochu podobná sérii Usagi Yojimbo – pod zdánlivě infantilním konceptem a roztomilou kresbou se skrývá mnohem, mnohem víc... například naprosto výtečné dialogy!
Sandman: Konec světů – pro tuto sérii jsem měl vždy slabost, a to už se nezmění. V této knize Gaiman opět jasně dokazuje, že je Pan Vypravěč. Příběhy uvnitř příběhů uvnitř příběhů... a navíc to všechno do sebe (nebo do něčeho jiného) zapadá. Závěr knihy pak poslouží jako lehce zneklidňující předzvěst grandiózního a apokalyptického vyvrcholení série.
Žebříček za listopad!
Je zvykem dělat v Crwi žebříček nejúspěšnějších titulů, takže jsme se rozhodli, že před vánoci uděláme takový žebříček i pro internet. Tentokrát ale, čistě sobecky, zaměřený pouze na naše vlastní a s nikým nedělené tituly... a podle celkových prodejů ze všech krámů!
Je to za listopad... a aby se to nepletlo, tak jsou tam pouze věci, které vyšly do konce listopadu!
1. Garfield 31: Velkorysost sama
2. Holomráz
3. CREW 28
4. Simpsons: Zuby jektající děsiál
5. Garfield 30: Garfield si válí šunku
6. Simpsons: Komiksový nářez
7. Simpsons: Simpsorama
8. Sandman 8: Konec světů
9. Živí mrtví 2: Míle a míle
10. Calvin a Hobbes: Pod postelí něco slintá
Garfield na prvním místě není žádné překvapení, ale ten Holomráz hned za ním celkem je. Pak už je to klasika: Crew, Simpsoni, Sandman... a hodně potěšily stoupající prodeje Živých mrtvých. Že by se série rozjížděla? Zasloužila by si to.
Rozeslán Calvin a navíc jde koupit mobilem
Tak jsme s mírným zpožděním rozeslali ukázku avizovaného Calvina s Hobbesem. Za zpoždění mohlo doplnění mobilního shopu, kde je teď už celkem dost našich titulů (včetně všech dostupných Calvinů, Dilbertů, Garfieldů, Simpsonů,Usagijů a tak). Platit jde rovnou mobilem a poštovné je zdarma. Podrobně TADY.
16.12.2010 vložil Petr Litoš Komentáře: 12Calvin a Hobbes: Vzhůru na Yukon!
A už je to třetí kniha ze slavné stripové série Calvin a Hobbes. Takež pokud si chcete v tom předvánočním chaosu zlepšit náladu, máte jedinečnou příležitost, protože Calvin a jeho plyšový tygr Hobbes jsou zpátky. Jejich plány a cíle jsou obrovské, ale v cestě jim stojí spousta překážek. Učitelé, rodiče, Susie Derkinová, mutanti pod postelí, špatně fungující stroje času, transmutační pistole a pak hlavně ta obtížná, otravná věc zvaná realita. Ale s pomocí tygra a fantazie se dá pokořit i ta.
Třetí sborník příběhů Calvina a Hobbese, jedněch z nejslavnějších stripových postav. Filozofie a destrukce, to všechno v jednom balení!
DOPORUČUJEME - 2.
Abychom vám usnadnili výběr vánočních dárků, ptáme se vydavatelů, knihkupců, recenzentů a jiných profíků, které z titulů, které jsme vydali v roce 2010, by doporučili, které jsou jejich nejoblíbenější. A začali jsme sami u sebe.
JIŘÍ PAVLOVSKÝ (druhá polovička nakladatelství CREW)
1.Kůstek: Útěk z Kůstkova – Kůstek je série, díky které se Jeff Smith stal Orsonem Wellesem komiksu: Stvořil hned ze začátku své kariéry tak dokonalé dílo, že už ho možná do konce života nepřekoná. Emoce, humor, sympatické postavy, dynamické vyprávění, nádherná kresba... paráda. A překlad Michala Bronce to jenom podtrhuje.
2.Calvin a Hobbes – Momentálně můj nejoblíbenější strip... i když Dilbert si stojí taky pěkně vysoko. Série, která díky silné vůli Billa Wattersona nestihla vyčichnout – po deseti knihách skvělých stripů skončil a zmizel v lesích. Zřejmě odjel na Yukon.
3.Živí mrtví 2: Míle a míle: I když je fakt, že tuhle série hodnotím i s ohledem na současné díly. Je to jedna z těch řad, která jsou s každým sešitem lepší a lepší. Pochybuju, že by si televizní seriál dovolil až tak nelítostnou práci s postavami.
X-Men: Impérium
Na Vánoce přichází pořádný komiksový špalek - druhý svazek X-Menů, který uzavírá válku s Cassandrou Nova! Přes 220 barevných stran, scénář Granta Morrisona a kresba Franka Quitelyho a Ethana van Scivera!
Morrisonův apokalyptický příběh se v tomhle díle dočká svého rozuzlení. Mutanti jsou tak blízko svému vyhlazení, jako snad nikdy předtím. Šílená Cassandra má nejen tělo a mozek profesora Xaviera, ale i celou Shi´arskou flotilu na povel. A to už je nějaká síla. Beast je v kómatu a John Sublime a jeho U-Meni jsou čím dál nebezpečnější a mocnější. Prostě jde o kejhák.
Grant Morrison dokázal, že zvládá jak psychedelické podivnosti, tak monumentální akční superhrdinské (a taky trochu psychedelické) eposy. Jeho období patří k jedněm z nejslavnějších v dějinách X-Menů... na čemž má zásluhu také precizní kresba Ethana Van Scivera, Franka Quitelyho a dalších.
Cena obézního barevného špalku je 459 korun!
celkem v této sekci vloženo 2709 záznamů